Nie wybrałeś sklepu

Carrefour wyróżniony na „Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2013”


Działania Carrefour Polska w zakresie realizacji polityki zrównoważonego rozwoju zostały docenione i wyróżnione w zestawieniu „Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2013” przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Prestiżowe, drugie miejsce Carrefour na „Liście” potwierdza zaangażowanie firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój to istotne elementy strategii biznesowej Carrefour. Od 2013 roku w Carrefour Polska prowadzony jest program „STOP Marnotrawstwu”, którego celem jest przeciwdziałanie marnotrawstwu w każdym obszarze funkcjonowania firmy. W ramach programu określonych zostało 7 kluczowych obszarów działania: zaangażowanie dostawców w przeciwdziałanie marnotrawstwu, kształtowanie pożądanych postaw pracowniczych, optymalizacja obiegu towarów, edukacja konsumentów, redukcja marnotrawstwa związanego z gospodarką opakowaniami, optymalizacja transportu i logistyki oraz racjonalizacja zużycia energii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi pracowników, dostawców i klientów na kwestię marnotrawienia żywności, zasobów naturalnych, czasu, pieniędzy czy talentów.

Carrefour, jako największy detalista w Europie i jeden z największych na świecie, regularnie podejmuje działania na rzecz gospodarki, społeczeństwa i środowiska. Wspiera wartościowe inicjatywy oraz realizuje projekty edukacyjne współpracując m.in. z takimi organizacjami jak Caritas Polska, Banki Żywności czy Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

Społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój to ważne i wciąż rozwijane elementy strategii biznesowej Carrefour Polska, co potwierdza tegoroczny wynik i awans na drugie miejsce „Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych”. To prestiżowe wyróżnienie, pozytywnie mobilizuje nas do dalszych wysiłków w realizacji działań z zakresie odpowiedzialnego biznesu - mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor Komunikacji Zewnętrznej i PR w Carrefour Polska.

„Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2013” to tzw. „małe” zestawienie w ramach Rankingu Odpowiedzialnych Firm organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Patronem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaś za weryfikację odpowiada PwC. W tym roku odbyła się już trzecia edycja „Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych”. „Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych” tworzona jest na podstawie odpowiedzi firm udzielonych na 20 pytań zawartych w ankiecie weryfikacyjnej. Pytania dotyczą m.in. strategii społecznej odpowiedzialności, ładu korporacyjnego, kwestii pracowniczych, zagadnień ochrony środowiska i zaangażowania społecznego.„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?