Nie wybrałeś sklepu

 

Carrefour angażuje się w działania na rzecz środowiska i klimatu

Sklepy Carrefour w Polsce przekazują blisko 400 ton bioodpadów kwartalnie do kompostowni. Odpady bio to nienadające się do sprzedaży warzywa i owoce, które dzięki działaniom Carrefour nie trafiają na składowisko, ale są przetwarzane na kompost wykorzystywany m.in. do użyźniania terenów miejskich, rekultywacji terenów zdegradowanych oraz do celów rolniczych.

czytaj więcej >>

Carrefour Polska wprowadza rozwiązania przyjazne środowisku

W sklepach Carrefour, w których wprowadzono innowacyjne rozwiązania proekologiczne, udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent. Zastosowanie w sklepach lamp LED powoduje zużycie w ciągu miesiąca od 20 do 30% mniej energii potrzebnej na oświetlenie, a system chłodniczy oparty na technologii CO2 pozwala miesięcznie zaoszczędzić od 30 do 40% energii elektrycznej.

czytaj więcej >>

Carrefour Polska i Banki Żywności podpisują umowę o stałej współpracy

Carrefour Polska i Federacja Polskich Banków Żywności podpisały umowę o stałej współpracy. Wszystkie hiper- i supermarkety sieci będą regularnie przekazywać na rzecz Banków Żywności artykuły spożywcze. Wszystkie produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących w całym kraju.

czytaj więcej >>

Prezentacja inicjatywy "Gospodarowanie Odpadami BIO" w Gliwicach

Kontynuując dzielenie się dobrymi praktykami, Carrefour zorganizował 28 listopada 2014 r. kolejny panel dyskusyjny „STOP MARNOTRAWSTWU”, poświęcony nowej inicjatywie Carrefour „Gospodarowanie odpadami BIO”.

czytaj więcej >>


„Gospodarowanie Odpadami BIO” – prezentacja inicjatywy Carrefour

20 listopada 2014 r. w Warszawie Carrefour zorganizował panel dyskusyjny „STOP MARNOTRAWSTWU", pod patronatem medialnym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

czytaj więcej >>


Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi zapoczątkowany w 1970 roku. To jedno z największych ekologicznych wydarzeń na świecie, które obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce świętujemy Dzień Ziemi od 1990 roku.

czytaj więcej >>Rewolucja śmieciowa

W związku z wejściem w życie tzw. ustawy śmieciowej, od 1 lipca 2013 r. zaczną obowiązywać nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Od tego dnia zorganizowanie systemu zbiórki odpadów od mieszkańców będzie w gestii gminy.

czytaj więcej >>


Co to jest PSZOK?

PSZOK to skrót oznaczający Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od 1 lipca 2013 na terenie każdej gminy musi znajdować się taki punkt. PSZOKi mają umożliwić mieszkańcom pozbywanie się odpadów zbieranych selektywnie.

czytaj więcej >>


Sprzątanie Świata po raz dwudziesty!

W dniach 20-22 września pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę” odbędzie się 20 edycja „Sprzątania Świata” organizowana w Polsce. Tegoroczna edycja jest koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia.czytaj więcej >>


Paliwo z odpadów komunalnych?

Do niedawna większość odpadów komunalnych trafiała na wysypiska śmieci, okazuję się jednak, że odpady, które posiadają odpowiednią wartość energetyczną, mogą być użyte do produkcji paliw alternatywnych.

czytaj więcej >>MBP: nowy sposób sortowania śmieci

Rewolucja śmieciowa dotyczy nie tylko sposobu segregowania śmieci w naszych domach, ale również całego systemu gospodarki odpadami. Jednym z najważniejszych kierunków zmian, które mają na celu ograniczenie ilości składowanych odpadów, jest zastosowanie mechaniczno-biologicznych metod przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych.

czytaj więcej >>


Światowy Dzień Żywności

16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności ustanowiony przez FAO (Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa).

czytaj więcej >>Świąteczna Zbiórka Żywności

Tradycja uroczystego obchodzenia tego szczególnego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia, jest mocno zakorzeniona w Polskiej kulturze. Niestety wielu Polaków nie może sobie pozwolić na godne spędzenie świąt.

czytaj więcej >>
„Odpowiedzialnie każdego dnia!” jest częścią realizowanego przez Carrefour Polska
programu „Anti Gaspi” - „STOP Marnotrawstwu”.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?