Omlet z ziołami
Składniki
4 jajka, sól, zioła prowansalskie, 3 łyżeczki masła, 2 plasterki boczku, 3 - 4 plasterki pomidora, 5 średniej wielkości pieczarek, 10 g sera żółtego.
Sposób przyrządzania
1. Boczek podsmażyć na patelni, tak, żeby się zrumienił. Następnie wyjąć go na talerz. 2. Pieczarki pokroić i podsmażyć. Następnie wyjąć je na talerz. 3. Ser zetrzeć na tarce.
4. Jajka rozbełtać, dodać soli, ziół prowansalskich i łyżeczkę roztopionego masła. Wymieszać. 5. Na patelni rozgrzać 2 łyżeczki masła. Wlać masę jajeczną. 6. Po wlaniu masy posypać ją serem, na to ułożyć podsmażony boczek, pomidory i pieczarki (najlepiej układać w jednym miejscu boczek, w innym pomidory, a tam gdzie jest miejsce pieczarki). 7. Smażyć, aż całość się zetnie. Od czasu do czasu potrząść delikatnie patelką, tak żeby nic nie przywarło. 8. Jeśli masa będzie już ścięta, to zsunąć omleta na talerz.
Dodaj swój przepis!
Wasze komentarze
Słowa kluczowe
omlet