Carrefour Polska i BP Polska wprowadzają nowy model handlowy
08.06.2007
Carrefour Polska i BP Polska, liderzy w swoich branżach,
podpisali wstępne porozumienie o współpracy. Na mocy porozumienia powstanie
nowy koncept handlowy – oferta sklepowa
BP zostanie poszerzona o produkty z oferty Carrefour.
W dniu 6 czerwca 2007 została podpisana umowa między partnerami BP i Carrefour. Obopólne porozumienie dotyczy współpracy wramach oferty sklepu na stacjach BP. Celem jest wypracowanie najlepszego, najbardziej ekonomicznego, z najatrakcyjniejszą ofertą dla klientów modelu sklepu wstępnie na 6 stacjach paliw.
Obie firmy wymienią się swoim doświadczeniem w zarządzaniu powierzchnią sklepową, dzięki czemu klienci sklepów na 6 stacjach BP będą mieli dostęp do jeszcze ciekawszej oferty niż dotychczas, która zostanie poszerzona o ponad tysiąc nowych produktów. Porozumienie nie oznacza przejmowania sklepów BP przez Carrefour. BP Polska nadal będzie zarządzała sklepami na swoich stacjach.
„Liczę, że wypracowany wspólnie koncept spełni oczekiwania naszych klientów – mówi Alain Souillard, Prezes Carrefour Polska – pierwszy rok traktujemy jako fazę testową, decyzję czy model zostanie wprowadzony na terenie całego kraju podejmiemy po ocenie wyników projektu w 2008 r.”
,,To ważny krok w rozwoju oferty BP. Przed nami etap testowy, nauki i wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać długotrwałą współpracę'' – mówi Jerzy Brniak, Prezes Zarządu BP Polska
Pierwsze wspólne testowe stacje powstaną najszybciej w lipcu 2007.
Dodatkowe informacje
Carrefour
Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel. 22 517 23
21, maria_cieslikowska@carrefour.com
Ewa Pater, Ciszewski
Public Relations, tel. 22 488 41 62, pater@publicrelations.pl
BP Polska
Magdalena Kandefer, BP Polska, tel. 012 619 1312,
magdalena.kandefer@bp.com
Dorota Adamska, BP Polska, tel.012 619 13 11,
dorota.adamska@bp.com
Informacje o Carrefour Polska
Firma Carrefour Polska istnieje od 1997 roku i w ciągu 10
lat działalności rozwinęła sieć 132 sklepów – posiada 48 hipermarketów oraz 84
supermarkety, a także 31 stacji paliw. Obecnie firma Carrefour Polska zatrudnia
blisko 18 tys. osób. Dzięki ścisłej współpracy z ponad 2,1 tys. polskimi
dostawcami, w ofercie Carrefour znajduje się aż 95% produktów pochodzenia
krajowego. Grupa Carrefour jest jednym z największych inwestorów francuskich na
rynku polskim – od 1997 roku dokonano inwestycji na poziomie 4,6 mld zł.
Informacje o BP Polska
Firma BP istnieje w Polsce od 1991 roku. W chwili obecnej jest największą firmą w Polsce wśród zagranicznych koncernów paliwowych. BP posiada 325 stacji, w tym także stacji partnerskich, na terenie całego kraju. Na stacjach BP klienci mogą skorzystać z szerokiej oferty usług i znanych marek produktów BP takich jak nowoczesne paliwa BP Ultimate, kary flotowe BP Plus oraz lojalnościowe BP partnerclub, nowe kąciki gastronomiczne pod marką Wild Bean Cafe, usługi CashBack, czy innowacyjne myjnie bezdotykowe. BP jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Firma zainwestowała w Polsce ponad 800 milionów US, w tym również na projekty społeczne.
Infolinie
801 200 000 - infolinia Carrefour
801 706 703 - infolinia karta kredytowa Carrefour Visa
71 799 71 28
801 100 722 - infolinia telefonia komórkowa Mova
722 800 200
2000 - z telefonu Mova
