Nie wybrałeś sklepu

Ciastka i słodycze

Słodki smak Francji

Deser wywodzi się właśnie z Francji – jest wyjątkowym uwieńczeniem posiłku i chwilą słodkiego odprężenia.

Reflets de France

Ciastka
i słodycze
Kuchnia francuska w Twoim domu
 

Deser wywodzi się właśnie z Francji – jest wyjątkowym uwieńczeniem posiłku i chwilą słodkiego odprężenia.

Słodkości z tej części Europy wyróżniają się nie tylko smakiem, ale także tradycją, a każdy z produktów ma swoją wyjątkową historię. Bretońskie herbatniki i kruche crêpes dentelles oraz królewski nugat prosto z Prowansji tworzone są zgodnie z recepturą opracowywaną przez lata.

Słodycze Reflet de France to przede wszystkim wysoka jakość i smak tradycji. Warto dzielić się nimi z bliskimi – mogą stać się dobrym pomysłem na prezent.

Czy wiesz, że:
  • Crêpes dentelles powstały przez przypadek pod koniec XIX w. – Marie Catherin Cornic przesmażyła pewnego dnia naleśniki. Gdy zwinęła je w ruloniki, okazało się, że są wyjątkowo pyszne.
  • Nazwa nugat pochodzi z francuskiego nous gâtes – tak mówiły dzieci do swoich babć, które przygotowywały im orzechowe słodkości – „rozpieszczasz mnie”.
Sposób na udany deser:

By dodać zwykłej sałatce owocowej wyjątkowego charakteru, podaj ją z chrupiącymi wafelkami crêpes dentelles. W połączeniu z filiżanką kawy to deser na idealne popołudnie. Z kolei nugat warto połączyć z sernikiem – warto przygotować specjalną orzechową masę i ukoronować nią ciasto.

został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?