Nie wybrałeś sklepu
MIODY
Miody z gamy produktów Jakość z Natury Carrefour zostały docenione podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju

Miody z rejonu Roztocza i Puszczy Solskiej

MIÓD WIELOKWIATOWY

Inaczej nazywany miodem tysiąca kwiatów. Pozyskiwany jest przez pszczoły z różnych rodzajów i gatunków roślin kwitnących. Ma barwę jasnokremową do herbacianej. Łagodny w smaku i zapachu.

MIÓD LEŚNY

Lokalizacja pasiek w Puszczy Solskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Roztocza Środkowego, pozwala na wyselekcjonowanie miodu o swoistych cechach organoleptycznych. Ma barwę zielonkawo-herbacianą. Odznacza się słabym, lekko korzennym zapachem, zbliżonym do zapachu wosku pszczelego.

MIÓD SPADZIOWY

Zamiast zbierać nektar, pszczoły mogą zbierać spadź, słodką wydzielinę mszyc lub innych owadów żywiących się sokami roślin. Posiada barwę od szarozielonej poprzez brązową do czarnej. Charakteryzuje się delikatnym korzennym zapachem oraz lekko żywicznym smakiem.

Pochodzenie

  • W malowniczej scenerii Puszczy Solskiej i Roztocza, pod czujnym okiem pszczelarzy, powstają doskonałe polskie miody ze znakiem Jakość z Natury Carrefour.

Smak

  • Pasieki znajdują się wśród lasów, łąk i pól obfitujących w różnego rodzaju odmiany nektaru, co sprawia, że miód jest czystą esencją natury.
  • Miody są nie tylko pyszne, ale też pełne cennych składników odżywczych.

Jakość

  • Miodobranie odbywa się w optymalnym momencie, gdy miód jest dojrzały. Decyzja o jego rozpoczęciu podejmowana jest na podstawie wyników badań zawartości wody.
  • Pszczoły z pasiek Jakość z Natury Carrefour leczone są naturalnymi metodami. Nie podaje się im antybiotyków ani innych leków.
  • Na podstawie analizy pyłkowej możemy określić dokładnie botaniczne i zazwyczaj również geo-graficzne pochodzenie miodu, ponieważ widoczne pod mikroskopem pyłki w miodzie wskazują z jakich kwiatów pszczoły zbierały nektar. Miody odmianowe są definiowane właśnie na podstawie proporcji pyłków.

Producent

Tadeusz Kozak – producent miodu Jakość z Natury Carrefour jest naszym partnerem od 2004 roku. Jego pasieka ma kilkusetletnią tradycję rodzinną, a przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenia procentują doskonałą jakością miodu.

Zobacz nasz przepis

Granola z owocami
ZOBACZ PRZEPIS
został zapisany jako Twój sklep.

Do czasu wybrania nowego sklepu lub wyczyszczenia plików cookies wszystkie gazetki, produkty, akcje oraz oferty będą prezentowane w kontekście sklepu, który wybrałeś.

Szczegóły sklepu


Zobacz w tym sklepie

Gazetka
promocyjna
Akcje
promocyjne
Nasze
Marki
Polecane
produkty

Lista zakupów
Pobierz listę Wydrukuj listę
Produkt Cena jedn. Ilość Cena
Wartość produktów 249,99
Jeśli zmienisz sklep
utracisz swoją listę zakupów!
Co chcesz zrobić?